Module: Newspaper and Blog

Posted on March 12, 2014, 12:18 pm
3 mins

Module 2

Subtitle

Dua Lipa i kuroi egon atdheut
Gogo / Nov 29
Nuk kemi parë ndonjë vënie shpatullash të tilla siç Dua Lipa bëri dje. Shpatulla përballë denigrimesh e ofendimesh ndaj shqiptarëve të të njëjtit gjak me të, në vendin që e
Module 5
Valmora Gogo 29, Nov 6 mins
0 6 mins
Gogo.al

Nuk kemi parë ndonjë vënie shpatullash të tilla siç Dua Lipa bëri dje. Shpatulla përballë denigrimesh e ofendimesh ndaj shqiptarëve të të njëjtit gjak me të, në vendin që e zhvilloi e i dha famën artistes.

Nuk e kemi parë fjala vjen as nga shkrimtari Ismail Kadare, një të tillë qëndrim e shërim egoje të lënduar, atëherë kur opinioni publik e ka pritur më shumë se kurrë.

Por çfarë ka ndodhur dje? Çfarë gjëje të jashtëzakonshme ka bërë artistja me famë botërore që kurrë nuk e ka mohuar se ka qenë shqiptare, madje gjithnjë e ka shprehur sa herë ka ardhur në Tiranë kur ka qenë nevoja?

Konteksti

Koncerti i Dua Lipës me rastin e 110-vjetorit të krijimit të shtetit shqiptar dhe dhënia e nënshtetësisë shqiptare për të nga presidenti Bajram Begaj nuk erdhën në një kontekst neutral ngjarjesh.

Ditë më parë, një presion i organizuar nga qeveria dhe media britanike kundrejt emigrimit të paligjshëm të të rinjve shqiptare dhe qeverisë shqiptare shpërtheu fuqishëm.

Diskursi i politikanëve dhe medieve britanike pati në vëmendje një “kontigjent kriminal shqiptarësh”, që sipas tyre futeshin në Britaninë e Madhe në mënyrë klandestine.

Deklaratat e ministres së Brendshme britanike Suella Braverman u shoqëruan me një tubim shqiptarësh në Londër, teksa pankartat që…

MORE ARTICLES IN THIS CATEGORY

Module 6

test

Dua Lipa i kuroi egon atdheut
Gogo.al

Nuk kemi parë ndonjë vënie shpatullash të tilla siç Dua Lipa bëri dje. Shpatulla përballë denigrimesh e ofendimesh ndaj shqiptarëve të të njëjtit gjak me të, në vendin që e zhvilloi e i dha famën artistes.

Nov 29, 2022

Nuk kemi parë ndonjë vënie shpatullash të tilla siç Dua Lipa bëri dje. Shpatulla përballë denigrimesh e ofendimesh ndaj shqiptarëve të të njëjtit gjak me të, në vendin që e zhvilloi e i dha famën artistes.

Dua Lipa i kuroi egon atdheut

Nuk kemi parë ndonjë vënie shpatullash të tilla siç Dua Lipa bëri dje. Shpatulla përballë denigrimesh e ofendimesh ndaj shqiptarëve të të njëjtit gjak me të, në vendin që e zhvilloi e i dha famën
Gogo.al

Module 12 carousel

subtitle

Dua Lipa i kuroi egon atdheut
A do të jetë Ilir Alimehmeti rivali i Erion Veliajt?
Breshëri gabimesh nga presidenti Begaj në komunikimin publik
OPERACIONI BUTRINTI – Si e kompromentoi Michael Granoff qeverinë amerikane dhe dinastinë Rothschild
GogoCast – Fabian Zhilla
Si u shpërblye Elton Bualli i skemës së inceneratorëve nga ministrja Frida Krifca
A është Butrinti rasti i fundit kur “vërtet nuk kemi parë asgjë akoma”?   
< >

Module 14


Warning: A non-numeric value encountered in /home/customer/www/gogo.al/public_html/wp-content/plugins/sama-author-review/index.php on line 229

Dua Lipa i kuroi egon atdheut

Nuk kemi parë ndonjë vënie shpatullash të tilla siç Dua Lipa bëri dje. Shpatulla përballë denigrimesh e ofendimesh ndaj shqiptarëve të të njëjtit gjak me
Valmora Gogo on Kryesore / 29, Nov / 0

A do të jetë Ilir Alimehmeti rivali i Erion Veliajt?

E dekonspiroi shpejt maxhoranca dhe mediet afër qeverisë emrin e mjekut Ilir Alimehmeti si kandidat i opozitës për Bashkinë e Tiranës. Mjaftoi një përmbajtje që
Valmora Gogo on Analizë / 25, Oct / 0

Breshëri gabimesh nga presidenti Begaj në komunikimin publik

U kalua lehtësisht mungesa e një mesazhi a një paragrafi për Kosovën në fjalimin e parë si president. Qe e mirëkuptueshme deri diku se arsyeja
Valmora Gogo on Kryesore / 13, Sep / 0

OPERACIONI BUTRINTI – Si e kompromentoi Michael Granoff qeverinë amerikane dhe dinastinë Rothschild

Kjo është historia se si Butrinti u kthye në një plaçkë lobimi e përfitimi, duke kompromentuar qeverinë amerikane dhe dinastinë Rothschild nga Michael Granoff. Granoff
Valmora Gogo on Zgjedhja e editorit / 29, Aug / 0

GogoCast – Fabian Zhilla

Fabian Zhilla, ekspert i sigurisë publike dhe pedagog i së drejtës së fundmi ka ndërmarrë një nismë në krijimin e një peticioni për të mbledhur
Valmora Gogo on Gogocast / 14, Aug / 0

Warning: A non-numeric value encountered in /home/customer/www/gogo.al/public_html/wp-content/plugins/sama-author-review/index.php on line 229

Si u shpërblye Elton Bualli i skemës së inceneratorëve nga ministrja Frida Krifca

Denoncimi i Partisë së Lirisë dy ditë më parë hapi një kapitull të ri në hulumtimin publik të skemës së inceneratorëve. Indicia dhe dokumentet e
Valmora Gogo on Analizë / 8, Aug / 0

module 18

Nuk kemi parë ndonjë vënie shpatullash të tilla siç Dua
/ 6 mins
E dekonspiroi shpejt maxhoranca dhe mediet afër qeverisë emrin e
/ 4 mins
U kalua lehtësisht mungesa e një mesazhi a një paragrafi
/ 4 mins
Fabian Zhilla, ekspert i sigurisë publike dhe pedagog i së
/ 26 secs
Denoncimi i Partisë së Lirisë dy ditë më parë hapi
/ 59 secs

Module 20

Më në fund një gazetë Shqiptare asnjanëse... JU
Është diçka pozitive që VV të organizohet edhe n

Module

21

Latest opinion by

Dua Lipa i kuroi egon atdheut

Nuk kemi parë ndonjë vënie shpatullash të tilla siç Dua Lipa bëri dje. Shpatulla përballë denigrimesh e ofendimesh ndaj shqiptarëve të të njëjtit gjak me të, në…

Module 23

29
Nov
Nuk kemi parë ndonjë vënie shpatullash të tilla siç Dua Lipa bëri
6 mins 0
25
Oct
E dekonspiroi shpejt maxhoranca dhe mediet afër qeverisë emrin e mjekut Ilir
4 mins 0

Module 25

Module 27

subtitle

29
Nov
Nuk kemi parë ndonjë vënie shpatullash të tilla siç Dua Lipa bëri dje. Shpatulla përballë denigrimesh e ofendimesh ndaj shqiptarëve
6 mins 0

Module

30

0 view 6 mins
Gogo.al
Kryesore Nov 29, 2022

Nuk kemi parë ndonjë vënie shpatullash të tilla siç Dua Lipa bëri dje. Shpatulla përballë denigrimesh e ofendimesh ndaj shqiptarëve të të njëjtit gjak me të, në vendin që e zhvilloi e i dha famën artistes.

Nuk e kemi parë fjala vjen as nga shkrimtari Ismail Kadare, një të tillë qëndrim e shërim egoje të lënduar, atëherë kur opinioni publik e ka pritur më shumë se kurrë.

Por çfarë ka ndodhur dje? Çfarë gjëje të jashtëzakonshme ka bërë artistja me famë botërore që kurrë nuk e ka mohuar se ka qenë shqiptare, madje gjithnjë e ka shprehur sa herë ka ardhur në Tiranë kur ka qenë nevoja?

Konteksti

Koncerti i Dua Lipës me rastin e 110-vjetorit të krijimit të shtetit shqiptar dhe dhënia e nënshtetësisë shqiptare për të nga presidenti Bajram Begaj nuk erdhën në një kontekst neutral ngjarjesh.

Ditë më parë, një presion i organizuar nga qeveria dhe media britanike kundrejt emigrimit të paligjshëm të të rinjve shqiptare dhe qeverisë shqiptare shpërtheu fuqishëm.

Diskursi i politikanëve dhe medieve britanike pati në vëmendje një “kontigjent kriminal shqiptarësh”, që sipas tyre futeshin në Britaninë e Madhe në mënyrë klandestine.

Deklaratat e ministres së Brendshme britanike Suella Braverman u shoqëruan me një tubim shqiptarësh në Londër, teksa pankartat që…

Module

31

Nuk kemi parë ndonjë vënie shpatullash të tilla siç Dua Lipa bëri dje. Shpatulla përballë denigrimesh e ofendimesh ndaj shqiptarëve të të njëjtit gjak me të, në
/ Nov 29
E dekonspiroi shpejt maxhoranca dhe mediet afër qeverisë emrin e mjekut Ilir Alimehmeti si kandidat i opozitës për Bashkinë e Tiranës. Mjaftoi një përmbajtje që u kopjua
/ Oct 25