SHORT

NEWS

Si u shpërblye Elton Bualli i skemës së inceneratorëve nga ministrja Frida Krifca
By
Denoncimi i Partisë së Lirisë dy ditë më parë hapi një kapitull të ri në hulumtimin publik të skemës së
A është Butrinti rasti i fundit kur “vërtet nuk kemi parë asgjë akoma”?   
By
Disa ditë më parë kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla u shpreh se sa shumë ishte tronditur nga të dhënat që

HOT

NEWS

Si u shpërblye Elton Bualli i skemës së inceneratorëve nga ministrja Frida Krifca
By
Denoncimi i Partisë së Lirisë dy ditë më parë hapi një kapitull të ri në hulumtimin publik të skemës së
A është Butrinti rasti i fundit kur “vërtet nuk kemi parë asgjë akoma”?   
By
Disa ditë më parë kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla u shpreh se sa shumë ishte tronditur nga të dhënat që
0 view 59 secs
Gogo.al
Kryesore Aug 8, 2022

Denoncimi i Partisë së Lirisë dy ditë më parë hapi një kapitull të ri në hulumtimin publik të skemës së inceneratorëve.

Indicia dhe dokumentet e publikuara nga Partia e Lirisë se kompania e inceneratorëve ka përfituar mbi 310 mijë euro grant nga fondet e IPARD-it që lëvrohen nëpërmjet AZHBR-së, nxiti më pas medien të shkruante mbi rastin.

E vetmja e dhënë që nuk është publikuar deri më tani është emri i personit që Frida Krifca, ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, asokohe në krye të AZHBR-së, ka shpërblyer me 310 mijë euro.

Ai quhet Elton Bualli.

Elton Bualli në intervistë

Z.Bualli ka përfituar nga paratë e taksapaguesve të Bashkimit Europian dhe taksapaguesve shqiptarë për ndërtimin e një sere prodhimi për fruta e perime.

Kush është Elton Bualli

Në profilet e tij të rrjeteve sociale z.Bualli nuk e ka fshehur aspak lidhjen e tij me…

Disa ditë më parë kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla u shpreh se sa shumë ishte tronditur nga të dhënat që sipas saj “ka nxjerrë Autoriteti i Dosjeve
/ Aug 1
Javët e fundit pas denoncimeve të LSI-së, investigimeve dhe dëshmive të bëra publike në media nxorën zbuluar skemën e përdorimit të identitetit të pensionistëve në skemën e
/ Jul 15
Denoncimi i Partisë së Lirisë dy ditë më parë hapi një kapitull të ri në hulumtimin publik të skemës së inceneratorëve. Indicia dhe dokumentet e publikuara nga
/ Aug 8
Që pas përcaktimit Non Grata dhe presioneve ndaj ish-kreut të PD-së Lulzim Basha për përjashtimin e ish-kryeministrit Sali Berisha nga grupi parlamentar demokrat, mbështetësit publikë të Berishës
/ Apr 26

FLASH

NEWS

Si u shpërblye Elton Bualli i skemës së inceneratorëve nga ministrja Frida Krifca
Gogo.al

Denoncimi i Partisë së Lirisë dy ditë më parë hapi një kapitull të ri në hulumtimin publik të skemës së inceneratorëve.

Indicia dhe dokumentet e publikuara nga Partia e Lirisë se kompania…

A është Butrinti rasti i fundit kur “vërtet nuk kemi parë asgjë akoma”?   
Gogo.al
Martin Mata, Erion Veliaj dhe Aleksandër Sarapuli

Disa ditë më parë kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla u shpreh se sa shumë ishte tronditur nga të dhënat që sipas saj “ka nxjerrë Autoriteti i Dosjeve për politikanin I.M…

0 59 secs
Gogo.al

Denoncimi i Partisë së Lirisë dy ditë më parë hapi një kapitull të ri në hulumtimin publik të skemës së inceneratorëve.

Indicia dhe dokumentet e publikuara nga Partia e Lirisë se kompania e inceneratorëve ka përfituar mbi 310 mijë euro grant nga fondet e IPARD-it që lëvrohen nëpërmjet AZHBR-së, nxiti më pas medien të shkruante mbi rastin.

E vetmja e dhënë që nuk është publikuar deri më tani është emri i personit që Frida Krifca, ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, asokohe në krye të AZHBR-së, ka shpërblyer me 310 mijë euro.

Ai quhet Elton Bualli.

Elton Bualli në intervistë

Z.Bualli ka përfituar nga paratë e taksapaguesve të Bashkimit Europian dhe taksapaguesve shqiptarë për ndërtimin e një sere prodhimi për fruta e perime.

Kush është Elton Bualli

Në profilet e tij të rrjeteve sociale z.Bualli nuk e ka fshehur aspak lidhjen e tij me kompaninë “Integrated Energy BV SPV”, duke e shprehur hapur pozicionin e tij si drejtor në të.

Por më tej edhe ka avancuar në këtë arritje të karrierës, ndërsa në vitin 2020 promovonte me zë e figurë inceneratorin e Sharrës.

Në një kronikë në “Top Channel”, drejtori Bualli…

MË SHUMË ARTIKUJ

A është Butrinti rasti i fundit kur “vërtet nuk kemi parë asgjë akoma”?   
Disa ditë më parë kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla u
Dëshmitë e fundit të forta për skemën e incineratorëve – A po i merr në konsideratë SPAK-u?
Javët e fundit pas denoncimeve të LSI-së, investigimeve dhe dëshmive
Luftë me peticion ndaj Yuri Kimit – Sali Berisha në betejë të re ligjore
Që pas përcaktimit Non Grata dhe presioneve ndaj ish-kreut të
By Valmora Gogo Published on Jul 15, 2022
0 12 mins
Gogo.al

Javët e fundit pas denoncimeve të LSI-së, investigimeve dhe dëshmive të bëra publike në media nxorën zbuluar skemën e përdorimit të identitetit të pensionistëve në skemën e evazionit fiskal, të kryer nga kompanitë “fantazmë” të inceneratorëve.

Emrat e pensionistëve të moshës rreth 90-vjeçare Haxhire Gurakuqi dhe Thanas Çani ishin të parët që u lakuan në media dhe nisën sagën e rrëfimeve të pazakonta, që duhej ta kishin ngritur që në fillim SPAK-un në këmbë për të hetuar këtë skemë kriminale.

Të moshuar në azile, të tjerë në banesa me qira apo pa banesa fare por në mes të katër rrugëve, brenda natës mësuan se ishin “pronarë të mëdhenj” dhe kishin biznese në fushën e incenerimit. Madje edhe një e moshuar e cila kishte ndërruar jetë 5 vite më parë, doli e përfshirë në skemë.

Më poshtë renditen dëshmitë e pensionistëve, që treguan si e përjetuan lajmin që ishin “biznesmenë të mëdhenj” kur realiteti i tyre ishte krejt i kundërt.

Haxhire Gurakuqi

E moshuara Haxhire Gurakuqi ishte e para që nisi serialin e rrëfimeve, pasi mësoi se rezultonte me “biznes 30 milionë dollarësh” në Lezhë.

Në një rrëfim për “Syri Tv” e moshuara tha se mbi 20 vite ka jetuar…

MË SHUMË ARTIKUJ

Luftë me peticion ndaj Yuri Kimit – Sali Berisha në betejë të re ligjore
Që pas përcaktimit Non Grata dhe presioneve ndaj ish-kreut të
Cilët jemi ne në sytë e ndërkombëtarëve – “Freedom House”: Shqipëria demokraci pa përparim
“Freedom House” në raportin e fundit e cilëson demokracinë tonë
Kush po e nxit delirin për zgjedhjen e presidentit të ri të Shqipërisë?
Në ditët e fundit të presidencës së Ilir Metës një
Pikëtakimi mes “Big Brother”-it dhe politikës
Nga Erion Delvina Vendimi për ta zgjatur spektaklin dhe garën

[stock_ticker symbols=”AAPL,MSFT,INTC,AMD,NVDA,ATML,HPQ” show=”” zero=”” minus=”” plus=”” static=”” nolink=””]

Denoncimi i Partisë së Lirisë dy ditë më parë hapi një kapitull të ri në hulumtimin publik të skemës së inceneratorëve. Indicia dhe dokumentet e publikuara nga
/ Aug 8
Denoncimi i Partisë së Lirisë dy ditë më parë hapi një kapitull të ri në hulumtimin publik të skemës së inceneratorëve. Indicia dhe dokumentet e publikuara nga
/ Aug 8
Denoncimi i Partisë së Lirisë dy ditë më parë hapi një kapitull të ri në hulumtimin publik të skemës së inceneratorëve. Indicia dhe dokumentet e publikuara nga
/ Aug 8
Denoncimi i Partisë së Lirisë dy ditë më parë hapi një kapitull të ri në hulumtimin publik të skemës së inceneratorëve. Indicia dhe dokumentet e publikuara nga
/ Aug 8

WEEKLY

REPORT

Si u shpërblye Elton Bualli i skemës së inceneratorëve nga ministrja Frida Krifca

Gogo / Aug 8
Denoncimi i Partisë së Lirisë dy ditë më parë hapi një kapitull të ri në hulumtimin publik të skemës së inceneratorëve. Indicia dhe dokumentet e publikuara nga Partia e Lirisë

THE

CATEGORY

August 2022
M T W T F S S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

WEATHER

TODAY

[icit_weather city=”Moscow” country=”RU” celsius=”false” breakdown=”true” display=”right” background_day=”black” background_night=”#000″ credit=”false”  mph=”true” primary_day=”#000″ ]

best

review

[soccer-info id=’1′ type=’table’ limit=’12’ icon=’icon’ /]

SPORT NEWS
Valmora Gogo 15, Jul 12 mins
0 12 mins
Gogo.al

Javët e fundit pas denoncimeve të LSI-së, investigimeve dhe dëshmive të bëra publike në media nxorën zbuluar skemën e përdorimit të identitetit të pensionistëve në skemën e evazionit fiskal, të kryer nga kompanitë “fantazmë” të inceneratorëve.

Emrat e pensionistëve të moshës rreth 90-vjeçare Haxhire Gurakuqi dhe Thanas Çani ishin të parët që u lakuan në media dhe nisën sagën e rrëfimeve të pazakonta, që duhej ta kishin ngritur që në fillim SPAK-un në këmbë për të hetuar këtë skemë kriminale.

Të moshuar në azile, të tjerë në banesa me qira apo pa banesa fare por në mes të katër rrugëve, brenda natës mësuan se ishin “pronarë të mëdhenj” dhe kishin biznese në fushën e incenerimit. Madje edhe një e moshuar e cila kishte ndërruar jetë 5 vite më parë, doli e përfshirë në skemë.

Më poshtë renditen dëshmitë e pensionistëve, që treguan si e përjetuan lajmin që ishin “biznesmenë të mëdhenj” kur realiteti i tyre ishte krejt i kundërt.

Haxhire Gurakuqi

E moshuara Haxhire Gurakuqi ishte e para që nisi serialin e rrëfimeve, pasi mësoi se rezultonte me “biznes 30 milionë dollarësh” në Lezhë.

Në një rrëfim për “Syri Tv” e moshuara tha se mbi 20 vite ka jetuar me qira ndërsa prej 2 vitesh jeton në azil dhe aty e lë të gjithë pensionin.

Ajo nuk di asgjë për bizneset që figurojnë në emër të saj, ndërsa ka treguar edhe momentin ku dyshon se mund të jetë marrë firma e…

MORE ARTICLES IN THIS CATEGORY