SHORT

NEWS

Një propozim për frenimin e kriminalitetit
By
Që të marrësh dëftesën e shkollës 9-vjeçare apo asaj të mesme të duhet të kalosh orë e orë të gjata
Si zhvillohet një revolucion në 2023-shin, leksion nga fronti opozitar
By
Meqë qeveria Rama nuk u rrëzua dhe me gjasë pasi të mbarojë skulpturën që kishte nisur do shkojë serbes-serbes në

HOT

NEWS

Një propozim për frenimin e kriminalitetit
By
Që të marrësh dëftesën e shkollës 9-vjeçare apo asaj të mesme të duhet të kalosh orë e orë të gjata
Si zhvillohet një revolucion në 2023-shin, leksion nga fronti opozitar
By
Meqë qeveria Rama nuk u rrëzua dhe me gjasë pasi të mbarojë skulpturën që kishte nisur do shkojë serbes-serbes në
0 view 12 mins
Gogo.al
Kryesore Mar 2, 2023

Që të marrësh dëftesën e shkollës 9-vjeçare apo asaj të mesme të duhet të kalosh orë e orë të gjata ulur në banka, të kalosh teste të njëpasnjëshme, madje të kalosh edhe provime kombëtare. Vetëm atëherë kur ti i kalon ato me rezultate sipas minimumit të caktuar do të mund t’u gëzohesh sukseseve të radhës; regjistrimit në universitet, zhvillimit të karrierës e me radhë.

Në këtë parashikim të radhëve të vendimeve për jetën tënde, diku mes fazave, vendos të bëhesh prind.

Por gjërat nuk funksionojnë gjithnjë kështu në jetë. Mes atyre fëmijëve që do duheshin të kalonin orë pune e djerse në shkollë, apo teste të njëpasnjëshme ka edhe nga ata që heqin dorë apo që sistemi nuk i ndihmon dot më.

Megjithatë, shumë prej këtyre fëmijëve bëhen prindër. Një pjesë prej tyre mund të mos duan fëmijë ose për një arsye apo për një tjetër mund të mos munden, por po të vëzhgojmë me kujdes shoqërinë tonë, në pjesën dërrmuese të saj, familjen me pasardhës e ka nuklin bazë të organizimit.

Meqë qeveria Rama nuk u rrëzua dhe me gjasë pasi të mbarojë skulpturën që kishte nisur do shkojë serbes-serbes në zyrë, le të reflektojmë pak mbi progresin
/ Feb 11
Në Shqipëri jemi mësuar jo vetëm me parti por edhe me parti-projekte apo kandidatë-projekte. Mjafton të kujtojmë projekte afatshkurtra që kanë dashur të influencojnë zgjedhjet, ndër më
/ Jan 22
Që të marrësh dëftesën e shkollës 9-vjeçare apo asaj të mesme të duhet të kalosh orë e orë të gjata ulur në banka, të kalosh teste të
/ Mar 2
E dekonspiroi shpejt maxhoranca dhe mediet afër qeverisë emrin e mjekut Ilir Alimehmeti si kandidat i opozitës për Bashkinë e Tiranës. Mjaftoi një përmbajtje që u kopjua
/ Oct 25

FLASH

NEWS

Një propozim për frenimin e kriminalitetit
Gogo.al

Që të marrësh dëftesën e shkollës 9-vjeçare apo asaj të mesme të duhet të kalosh orë e orë të gjata ulur në banka, të kalosh teste të njëpasnjëshme, madje të kalosh edhe provime kombëtare….

Si zhvillohet një revolucion në 2023-shin, leksion nga fronti opozitar
Gogo.al

Meqë qeveria Rama nuk u rrëzua dhe me gjasë pasi të mbarojë skulpturën që kishte nisur do shkojë serbes-serbes në zyrë, le të reflektojmë pak mbi progresin që shënoi

SPORT NEWS
Valmora Gogo 22, Jan 3 mins
0 3 mins
Gogo.al

Në Shqipëri jemi mësuar jo vetëm me parti por edhe me parti-projekte apo kandidatë-projekte. Mjafton të kujtojmë projekte afatshkurtra që kanë dashur të influencojnë zgjedhjet, ndër më të suksesshmit mes tyre padyshim Gjergj Bojaxhi, por edhe “Libra” e Ben Blushit, “Nisma Thurje” e Besjan Peshës dhe Endrit Shabanit si dhe Rudina Hajdari. Në këto ujëra ka qenë edhe “Organizata Politike”, shpesh një protagoniste në protesta të ndryshme.

Megjithatë, me sa duket kaq nuk mjafton.

Zgjedhjet vendore kërkojnë sa më shumë alternativa politike që të sistemojnë elektoratin gri, votuesit e pavendosur. Situata politike në Shqipëri në kuptim të risisë së emrave politikë duket se nuk po del dot nga stanjacioni me parti si ajo e Edi Ramës, partinë e Ilir Metës dhe kryesoren e opozitës; partinë e Sali Berishës.

Mirëpo Arlind Qori i Organizatës Politike ka menduar ta fuqizojë e formalizojë iniciativën e tij me partinë “Bashkë”.

Dy televizione të rinj

Nuk kaloi shumë kohë që pas konfliktit me pushtetin dhe shembjes së hotelit të tij në Durrës, Irfan Hysenbelliu të ndërmerrte nismën e tij në krijimin e televizionit “Panorama Televizion”.

“Panorama TV do të jetë zëri i qytetarëve, dritarja e pasqyrimit me korrektesë dhe profesionalizëm të të gjitha problematikave, debateve politike, informacioneve nga aktualiteti dhe sporti. Ne Panorama TV do t’i kushtohet një vëmendje e veçantë bashkive, të cilat prej kohësh janë lënë…

MORE ARTICLES IN THIS CATEGORY

0 12 mins
Gogo.al

Që të marrësh dëftesën e shkollës 9-vjeçare apo asaj të mesme të duhet të kalosh orë e orë të gjata ulur në banka, të kalosh teste të njëpasnjëshme, madje të kalosh edhe provime kombëtare. Vetëm atëherë kur ti i kalon ato me rezultate sipas minimumit të caktuar do të mund t’u gëzohesh sukseseve të radhës; regjistrimit në universitet, zhvillimit të karrierës e me radhë.

Në këtë parashikim të radhëve të vendimeve për jetën tënde, diku mes fazave, vendos të bëhesh prind.

Por gjërat nuk funksionojnë gjithnjë kështu në jetë. Mes atyre fëmijëve që do duheshin të kalonin orë pune e djerse në shkollë, apo teste të njëpasnjëshme ka edhe nga ata që heqin dorë apo që sistemi nuk i ndihmon dot më.

Megjithatë, shumë prej këtyre fëmijëve bëhen prindër. Një pjesë prej tyre mund të mos duan fëmijë ose për një arsye apo për një tjetër mund të mos munden, por po të vëzhgojmë me kujdes shoqërinë tonë, në pjesën dërrmuese të saj, familjen me pasardhës e ka nuklin bazë të organizimit.

Po shoqërinë nuk e përbëjnë vetëm këta të parët, që ndjekin rrugën e gjatë të edukimit, ku kanë mundësi të mësojnë, të formohen, të reflektojnë, të hedhin poshtë stereotipe apo gjykime e modele të gabuara që i kanë mësuar apo që kanë burime të pafundme informacioni, impakt në shoqëri dhe sigurojnë të ardhura më të…

MË SHUMË ARTIKUJ

Si zhvillohet një revolucion në 2023-shin, leksion nga fronti opozitar
Meqë qeveria Rama nuk u rrëzua dhe me gjasë pasi
Dy televizione dhe një parti e re gati për zgjedhjet vendore
Në Shqipëri jemi mësuar jo vetëm me parti por edhe
Dua Lipa i kuroi egon atdheut
Nuk kemi parë ndonjë vënie shpatullash të tilla siç Dua
A do të jetë Ilir Alimehmeti rivali i Erion Veliajt?
E dekonspiroi shpejt maxhoranca dhe mediet afër qeverisë emrin e
By Valmora Gogo Published on Feb 11, 2023
0 4 mins
Gogo.al

Meqë qeveria Rama nuk u rrëzua dhe me gjasë pasi të mbarojë skulpturën që kishte nisur do shkojë serbes-serbes në zyrë, le të reflektojmë pak mbi progresin që shënoi “revolucioni” i 11 shkurtit 2023.

Simbolika dominon rezultatin

Përtej elementëve të zakonshëm parë në çdo protestë tjetër të kësaj opozitë, (lexo Këtu për më shumë) u vu re një organizim më efikas që gjithçka të mbaronte sa më shpejt.

Mesazhi simbolik që Sali Berisha, kreu i kësaj lëvizjeje revolucionare dha, u fokusua te njohja me kujdes e vendndodhjes së institucioneve dhe Partisë Socialiste në Tiranë. Sipas tij, ato janë pikat kyçe të problemit; selia e Partisë Socialiste, Bashkia e Tiranës, Ministria e Punëve të Brendshme dhe Parlamenti i Shqipërisë.

Mbrojtje më e mirë nga grushtat

Në këtë revolucion u vu re një përgatitje më e mirë e truprojave të ish-kryeministrit Berisha, pas incidentit ku një person e goditi atë në fytyrë.

Në formë gjysmëhëne, truprojat kishin blinduar çdo qasje të qytetarëve nga turma si dhe u vu re një distancë më e madhe…

MË SHUMË ARTIKUJ

Dy televizione dhe një parti e re gati për zgjedhjet vendore
Në Shqipëri jemi mësuar jo vetëm me parti por edhe
Dua Lipa i kuroi egon atdheut
Nuk kemi parë ndonjë vënie shpatullash të tilla siç Dua
A do të jetë Ilir Alimehmeti rivali i Erion Veliajt?
E dekonspiroi shpejt maxhoranca dhe mediet afër qeverisë emrin e
Breshëri gabimesh nga presidenti Begaj në komunikimin publik
U kalua lehtësisht mungesa e një mesazhi a një paragrafi
GogoCast – Fabian Zhilla
Fabian Zhilla, ekspert i sigurisë publike dhe pedagog i së

[stock_ticker symbols=”AAPL,MSFT,INTC,AMD,NVDA,ATML,HPQ” show=”” zero=”” minus=”” plus=”” static=”” nolink=””]

Që të marrësh dëftesën e shkollës 9-vjeçare apo asaj të mesme të duhet të kalosh orë e orë të gjata ulur në banka, të kalosh teste të
/ Mar 2
Që të marrësh dëftesën e shkollës 9-vjeçare apo asaj të mesme të duhet të kalosh orë e orë të gjata ulur në banka, të kalosh teste të
/ Mar 2
Që të marrësh dëftesën e shkollës 9-vjeçare apo asaj të mesme të duhet të kalosh orë e orë të gjata ulur në banka, të kalosh teste të
/ Mar 2
Që të marrësh dëftesën e shkollës 9-vjeçare apo asaj të mesme të duhet të kalosh orë e orë të gjata ulur në banka, të kalosh teste të
/ Mar 2

WEEKLY

REPORT

Një propozim për frenimin e kriminalitetit

Gogo / Mar 2
Që të marrësh dëftesën e shkollës 9-vjeçare apo asaj të mesme të duhet të kalosh orë e orë të gjata ulur në banka, të kalosh teste të njëpasnjëshme, madje të

THE

CATEGORY

March 2023
M T W T F S S
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

WEATHER

TODAY

[icit_weather city=”Moscow” country=”RU” celsius=”false” breakdown=”true” display=”right” background_day=”black” background_night=”#000″ credit=”false”  mph=”true” primary_day=”#000″ ]

best

review

[soccer-info id=’1′ type=’table’ limit=’12’ icon=’icon’ /]

Dua Lipa i kuroi egon atdheut

Nuk kemi parë ndonjë vënie shpatullash të tilla siç Dua Lipa bëri dje. Shpatulla përballë denigrimesh e ofendimesh ndaj shqiptarëve të të njëjtit gjak me të, në vendin që e zhvilloi e i dha famën
Gogo.al