0 10 mins
Gogo.al

Një sërë titujsh mbërthyen portalet ditën e djeshme me atë që dukej e pabesueshme si fillim. Në gojën e kryeministrit Edi Rama ishin vënë fjalë si “do dërgojmë satelitë”, “Albania 1” dhe “Albania 2”. E thënë e gjitha në foltoren e kuvendit do kishte kaluar thjesht si një batutë e radhës për shpërqëndrim, diversion a vëmendje por cikli mediatik deri te Rama-Meme bën që të shohësh “Pikturën e Madhe”. Pse kryeministri bëri të enjten e 14 tetorit këto deklarata? Si kundërpërgjigje ndaj kujt dhe kur erdhën ato? Çfarë kishte ndodhur më parë në Kuvend?

Satelitët shqiptarë “do zaptojnë” orbitën

Rama është i vërtetë në një pikë; në atë që e njeh mirë publikun shqiptar. I mjafton të hedhë shashkat “Albania 1”, “Albania 2”, edhe kritizerët e marrin me seriozitet. Me luksin për të deliruar duke qenë se po qeveris vendin i pashqetësuar për 3 mandate rradhazi, ai ka mundësinë të fusë në delir këdo që shënjestron.

Tha Rama:

“Do blejmë drone, do çojmë dhe satelitë në orbitë. Qeshni, qeshni! Kur të shikoni satelitët “Shqipëria në orbitë”, dhe jo në mandatin tjetër, vitin tjetër, satelitë, “Albania One”, “Albania Two”.

Një sërë statusesh e memesh vërshuan më rrjeteve sociale.

Meme pikante pas deklaratës së Ramës, marrë nga Kazan TV

Duke qenë se skema i rezultoi e suksesshme me publikun shqiptar, ai e përsëriti sërish para…

MË SHUMË ARTIKUJ

Agjencia e Propagandës Rama – Asgjë e re nga fronti
Më 18 shtator 2021 qeveria vendosi krijimin e Agjencisë për
Impotenca në kriza – Qeveria e Ramës në luftë vetëm me imazhin
Është thënë e stërthënë në dhjetëra e qindra shkrime këto
By Valmora Gogo Published on Jun 25, 2021
0 43 mins
Gogo.al

Në një intervistë të shtruar, këto ditë zhvillimesh të vakëta politike, anëtari i kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje në Kosovë Arbër Zaimi tregon për “Gogo.al” planin për vjeshtën në Shqipëri.

“Ne e kemi bërë të ditur që ne do të organizohemi në Shqipëri dhe do të kemi një strukturë të organizimit sepse këtë e kërkojnë aktivistët tanë, e kërkojnë qytetarët … Po në këtë moment ne jemi në fazën e diskutimit dhe strategjia jonë është strategji mbarëshqiptare pra nuk do të jetë vetëm në Tiranë po sigurisht do të synojë gjithë Shqipërinë dhe një nga synimet që e kemi shprehur dhe publikisht është që në zgjedhjet e tjera ne të jemi me një listë të plotë kandidatësh, e cila duhet të rrjedhë nga strukturimi i plotë në gjithë Shqipërinë.”, thekson Zaimi, i cili shton se për të konkuruar për një subjekt si Vetëvendosja është më e lehtë të fillohet nga zgjedhjet kombëtare.

Zaimi shprehet se kryeministri i Kosovës Albin Kurti nuk ka hequr dorë nga kundërshtimi i shkëmbimit të territoreve por thjesht ka ndryshuar tonin.

“Nuk ka këtu një ndryshim të qëndrimit po sigurisht ka një ndryshim të tonit sepse z. Kurti nuk ka pse të bërtasë më për këto gjëra, është kryeministri i Kosovës, i cili çon përpara…

MË SHUMË ARTIKUJ

Sinjale për makinacione- A kanë frikë kryebashkiakët socialistë për vendimin e Kushtetueses?
Pas thuajse 2 vjetësh jashtë funksionit Gjykata Kushtetuese do të
Mashtrimi i konsumatorëve shqiptarë me ujin e pijshëm
Një vendim gjykate këtë të hënë në Tiranë u vuri
Favorizimi elektoral- Si u shpërblyen para zgjedhjeve të dëmtuarit nga tërmeti
Pak ditë pas zgjedhjeve të përgjithshme në Shqipëri, “MCN TV”
Audio flagrante e Artan Lames, si mashtron për vota 100 mijë qytetarë me legalizimet
Kreu i Kadastrës, Artan Lame dëgjohet në një material audio
Në një intervistë të shtruar, këto ditë zhvillimesh të vakëta politike, anëtari i kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje në Kosovë Arbër Zaimi tregon për “Gogo.al” planin për vjeshtën
/ Jun 25
“Jemi në luftë”, thotë në GogoCast Sokol Shameti, gazetar dhe aktivist politik. Çfarë duhet të bëjmë për të dalë prej saj?! Ndiqeni këtë bisedë, e cila përmban
/ Jul 2
Një sërë titujsh mbërthyen portalet ditën e djeshme me atë që dukej e pabesueshme si fillim. Në gojën e kryeministrit Edi Rama ishin vënë fjalë si “do
/ Oct 15
Hashtag.al publikon kontratën e fshehtë, e cila zbulon Damian Gjiknurin në aferë me Mirel Mërtirin e inceneratorëve. Një kontratë e shitjes së gazit që dyshohet se është
/ Oct 18

RAPORTIMI

JAVOR

Kontrata e fshehtë – Damian Gjiknuri në aferë me Mirel Mërtirin e inceneratorëve

Gogo / Oct 18
Hashtag.al publikon kontratën e fshehtë, e cila zbulon Damian Gjiknurin në aferë me Mirel Mërtirin e inceneratorëve. Një kontratë e shitjes së gazit që dyshohet se është zhdukur nga protokolli

POROSIT ONLINE

KATEGORITË

ARKIVA

October 2021
M T W T F S S
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
0 17 mins
Gogo.al

Po të të ketë mbetur hapur celulari te videoja e Dubait dhe të të ketë ndaluar njësoj siç e shikon në imazhet më poshtë nuk ka sesi mos të të vijë në mendje fraza e njohur e George Orwellit: “Të gjitha kafshët janë të barabarta por disa kafshë janë më të barabarta se të tjerat”.

Në tavolinë shohim një biznesmen, z. Samir Manen, të cilit i është dhënë së fundmi leja për resortin e dytë në një nga zonat perlë të Shqipërisë dhe bashkë me të shohim edhe ministrat Arben Ahmetaj e Belinda Balluku. Po shohim dhe Arbjan Maznikun e biletave të hotelit në Barcelonë e në të djathtë të tij drejtorin e strategjive komunikative të Kryeministrisë që si çuditshëm ka marrë me vete në këtë takim edhe bashkëshorten, vizitë që vetë ata e komentuan si në kërkim të investimeve nga grupi “Emaar” duke u gostitur sipas tyre nga drejtuesi i kompanisë që nuk ishte në tavolinë.

Kjo foto është personifikimi më i përkryer i “Fermës së Kafshëve” sepse edhe pse të gjitha kafshët janë të barabarta, disa janë edhe më të barabarta se të tjerat.

Darka e qeveritarëve dhe biznesmenit të favorizuar në Dubai

Po pse i referohemi ne Orwellit kur shohim këtë foto? Çfarë ta trazon stomakun kur sheh imazhe të tilla?

Në veprën e tij, një nga më…

MË SHUMË ARTIKUJ

Si u ndez lufta e trolleve në Tiranë- Fjalorth i zbërthimit të politikës (Pjesa e tretë)
Më 13 dhjetor 2020, nëpërmjet një komunikimi, gazetari Gjergj Erebara

GogoCast

02
Jul
“Jemi në luftë”, thotë në GogoCast Sokol Shameti, gazetar dhe aktivist politik.
35 secs 0
25
Jun
Intervistë me Arbër Zaimin, anëtarin e Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, mbi zhvillimet
34 secs 0