0 8 mins
Gogo.al

Valmora Gogo, Dajana Dobrozi, Klaudio Agolli

Më 21 korrik 2021 për familjen Islamaj në Picallë të Tiranës u shkrua në rrjetet sociale se shtëpia e re do t’u kthente ngrohtësinë dhe sigurinë pas tërmetit të 26 nëntorit të dy viteve më parë. Postimin e dedikuar e shoqëronte një sërë fotosh.

Në foto kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj me familjen Islamaj gjatë dorëzimit të shtëpisë së re, publikuar në profilin social të Veliajt në “Facebook”

Ai që e publikoi postimin ishte kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj. Por ajo që Veliaj nuk ka hedhur ndonjëherë në profilin e tij në “Facebook” është lista e plotë e përfituesve të dëmshpërblimeve për të dëmtuarit e tërmetit në Tiranë, para zgjedhjeve të përgjithshme të 25 prillit të këtij viti. Këtë nuk e ka bërë as në faqjen e bashkisë ku janë publikuar të gjitha vendimet e padetajuara mbi ta.

Megjithatë muajt e fundit para zgjedhjeve të përgjithshme, kryesisht nga janari në prill të këtij viti janë kryer një sërë transaksionesh për të dëmtuarit nga tërmeti. Lista me emrat është mbajtur sekret edhe kur është kërkuar nga gazetarët me arsyetimin se ajo “përmban të dhëna personale, të cilat mbrohen nga ligji nr. 9887 “Për mbrojtjen e të dhënave personale”.

Ne e gjetëm listën me 1412 emrat e përfituesve të parave të rikonstruksioneve të banesave, faksimile të së cilës gjenden më…

MË SHUMË ARTIKUJ

Një mënyrë efikase si “t’i dërgosh” shqiptarët në hapësirë
Një sërë titujsh mbërthyen portalet ditën e djeshme me atë
Agjencia e Propagandës Rama – Asgjë e re nga fronti
Më 18 shtator 2021 qeveria vendosi krijimin e Agjencisë për
By Valmora Gogo Published on Nov 5, 2021
0 8 mins
Gogo.al

Valmora Gogo, Dajana Dobrozi, Klaudio Agolli

Më 21 korrik 2021 për familjen Islamaj në Picallë të Tiranës u shkrua në rrjetet sociale se shtëpia e re do t’u kthente ngrohtësinë dhe sigurinë pas tërmetit të 26 nëntorit të dy viteve më parë. Postimin e dedikuar e shoqëronte një sërë fotosh.

Në foto kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj me familjen Islamaj gjatë dorëzimit të shtëpisë së re, publikuar në profilin social të Veliajt në “Facebook”

Ai që e publikoi postimin ishte kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj. Por ajo që Veliaj nuk ka hedhur ndonjëherë në profilin e tij në “Facebook” është lista e plotë e përfituesve të dëmshpërblimeve për të dëmtuarit e tërmetit në Tiranë, para zgjedhjeve të përgjithshme të 25 prillit të këtij viti. Këtë nuk e ka bërë as në faqjen e bashkisë ku janë publikuar të gjitha vendimet e padetajuara mbi ta.

Megjithatë muajt e fundit para zgjedhjeve të përgjithshme, kryesisht nga janari në prill të këtij viti janë kryer një sërë transaksionesh për të dëmtuarit nga tërmeti. Lista me emrat është mbajtur sekret edhe kur është kërkuar nga gazetarët me arsyetimin se ajo “përmban të dhëna personale, të cilat mbrohen nga ligji nr. 9887 “Për mbrojtjen e të dhënave personale”.

MË SHUMË ARTIKUJ

Sinjale për makinacione- A kanë frikë kryebashkiakët socialistë për vendimin e Kushtetueses?
Pas thuajse 2 vjetësh jashtë funksionit Gjykata Kushtetuese do të
Mashtrimi i konsumatorëve shqiptarë me ujin e pijshëm
Një vendim gjykate këtë të hënë në Tiranë u vuri
Favorizimi elektoral- Si u shpërblyen para zgjedhjeve të dëmtuarit nga tërmeti
Pak ditë pas zgjedhjeve të përgjithshme në Shqipëri, “MCN TV”
Valmora Gogo, Dajana Dobrozi, Klaudio Agolli Më 21 korrik 2021 për familjen Islamaj në Picallë të Tiranës u shkrua në rrjetet sociale se shtëpia e re do
/ Nov 5
“Jemi në luftë”, thotë në GogoCast Sokol Shameti, gazetar dhe aktivist politik. Çfarë duhet të bëjmë për të dalë prej saj?! Ndiqeni këtë bisedë, e cila përmban
/ Jul 2
Një sërë titujsh mbërthyen portalet ditën e djeshme me atë që dukej e pabesueshme si fillim. Në gojën e kryeministrit Edi Rama ishin vënë fjalë si “do
/ Oct 15
Më 8 nëntor 2021, Ministria e Financave ngriti me urgjencë një grup inspektimi për të kontrolluar Agjencinë e Burimeve Natyrore (AKBN), arsyeja e këtij veprimi lidhet me
/ Nov 24

RAPORTIMI

JAVOR

Arbitrazhi Sekret – Qeveria fshehu vendimin, u gjobit 12.5 mln USD

Gogo / Nov 24
Më 8 nëntor 2021, Ministria e Financave ngriti me urgjencë një grup inspektimi për të kontrolluar Agjencinë e Burimeve Natyrore (AKBN), arsyeja e këtij veprimi lidhet me një skandal prej

POROSIT ONLINE

KATEGORITË

ARKIVA

December 2021
M T W T F S S
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
0 17 mins
Gogo.al

Po të të ketë mbetur hapur celulari te videoja e Dubait dhe të të ketë ndaluar njësoj siç e shikon në imazhet më poshtë nuk ka sesi mos të të vijë në mendje fraza e njohur e George Orwellit: “Të gjitha kafshët janë të barabarta por disa kafshë janë më të barabarta se të tjerat”.

Në tavolinë shohim një biznesmen, z. Samir Manen, të cilit i është dhënë së fundmi leja për resortin e dytë në një nga zonat perlë të Shqipërisë dhe bashkë me të shohim edhe ministrat Arben Ahmetaj e Belinda Balluku. Po shohim dhe Arbjan Maznikun e biletave të hotelit në Barcelonë e në të djathtë të tij drejtorin e strategjive komunikative të Kryeministrisë që si çuditshëm ka marrë me vete në këtë takim edhe bashkëshorten, vizitë që vetë ata e komentuan si në kërkim të investimeve nga grupi “Emaar” duke u gostitur sipas tyre nga drejtuesi i kompanisë që nuk ishte në tavolinë.

Kjo foto është personifikimi më i përkryer i “Fermës së Kafshëve” sepse edhe pse të gjitha kafshët janë të barabarta, disa janë edhe më të barabarta se të tjerat.

Darka e qeveritarëve dhe biznesmenit të favorizuar në Dubai

Po pse i referohemi ne Orwellit kur shohim këtë foto? Çfarë ta trazon stomakun kur sheh imazhe të tilla?

Në veprën e tij, një nga më…

MË SHUMË ARTIKUJ

Si u ndez lufta e trolleve në Tiranë- Fjalorth i zbërthimit të politikës (Pjesa e tretë)
Më 13 dhjetor 2020, nëpërmjet një komunikimi, gazetari Gjergj Erebara

GogoCast

02
Jul
“Jemi në luftë”, thotë në GogoCast Sokol Shameti, gazetar dhe aktivist politik.
35 secs 0
25
Jun
Intervistë me Arbër Zaimin, anëtarin e Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, mbi zhvillimet
34 secs 0